Mutfağınızı Taşıma Günü Nasıl Toplamalısınız? 
0 (553) 724 99 60 info@ebabilgruplojistik.com

Mutfağınızı Taşıma Günü Nasıl Toplamalısınız?


/

Paylaş Paylaş Paylaş

Mutfağınızı Taşıma Günü Nasıl Toplamalısınız?
Taşınırken yerinizde duramayacağınız ve dinamik geçecek bir gün geliyor ve evin her yönü koli ve ambalajlanmış eşyalar ile dolu. İşlerimizde çalışmaya ve paketlemeye taşınma gününe kadar devam ediyoruz. En son taşınmaya hazırlanacak eşyalar listesinde Buzdolabı ve derin dondurucular yer alıyor. Bu iki eşya taşımaya nasıl hazırlanır ve amacıyla dekiler nasıl paketlenmeli? Bu husus ile ilgili tavsiye istiyorsanız metnin davamı size göre okumaya ara vermeyin.

Eğer buzdolabınızda tüketilebilecek besinler var alış veriş yapmadan bu besinleri her gün biraz biraz azaltın. Taşınma günü hala tencerelerinde pişirilmiş ya da dondurulmuş besinler varsa bundan sonra bunlardan kurtulabilirsiniz. Genellikle uzun uzaklık evden eve nakliyatta dondurulmuş ve bozulabilecek eşyaları muhakkak paketlemeyi. Bunlardan kurtulmayı denemeniz sizin amacıyla daha iyi olacaktır.

Ancak ambalajlı ve buzdolabı dışında da belli bir süze bekletilebilecek yiyecek, sos ya da yağları iyi paketleyerek yeni evde de kullanmaya devam edebilirsiniz.

Pişirmeye Başlayın
Eğer buz dolabı ya da derin dondurucuda çok sayıda dondurulmuş besin var ve sizde uzak bir uzaklık yere taşınıyorsanız iki alternatifiniz var.

1- Bu yiyecekleri tüketin:

Taşınma gününe kadar bu yiyecekleri tüketmeye çalışın. Çok çok ise taşınma gününe yakın bir vakitte komşularınıza ya da dostlarınıza bir veda yemeği organize ederek bu besinlerin bir günde tüketilmesini sağlayabilir ve güzel bir veda organize etmiş olursunuz.

2- Soğuk Ambalaj:

Genellikle Mado’dan dondurma alırken şayet uzak bir uzaklık yere gidecekse dondurma biraz kuru buz ile strafor kutu amacıyla eklenilen dondurma erimeden 1 saatlik uzaklık yere yaz sıcağında taşınabiliyor. Sizde bu alternatifi kullanabilirsiniz.

Soğuk paketleme amacıyla strafor kutu
Sık sık pikniğe giden herkes bilir orta boy koli büyüklüğünde strafor kutular sahip olunan bir strafor kutu satın alıp bütün dondurulmuş besinleri evvelce bir büyük bir poşetin içene yerleştirip sonra strafor kutuya yerleştirebilirsiniz. Strafor kutuyu hava almayacak şekilde iyice bantlayın. Böylece dondurulmuş besinleri 24 saat koruyabilirsiniz. Daha uzun sürelerde besinler yavaş yavaş çözünmeye başlayacaktır.

 


EBABİL GRUP LOJİSTİK.Tüm Hakları Saklıdır.